wtorek, 3 maja 2016

Wieści z eTwinningu ciąg dalszy!

Korzystając z wolnego dnia, który dzisiaj mi upływa przy słuchaniu na full audycji TOP Trójki Wszechczasów i śpiewaniu piosenek ;), postanowiłam opisać kolejne z naszych działań projektowych!


Bardzo lubimy kody QR - jedną misję już mieliśmy w ramach obchodów Dnia Spaghetti, do której zaprosiła nas nauczycielka z Włoch Pati ;) 

Poniżej możecie zobaczyć zajawkę! Uczniowie w grupach skanowali kody QR, a ukryte pod nimi fragmenty przepisów musieli ułożyć w odpowiedniej kolejności i opublikować na naszej fejsbukowej grupie projektowej!

QR kody pojawiły się także w ramach DNIA  KOTA, który obchodziliśmy 17 lutego!  Tym razem postanowiłam wykorzystać nowopoznane narzędzie do tworzenia kodów QR z dodatkową funkcją - quizu. Takie możliwości daje nam stronka  http://mal-den-code.de. O tym, na czym polega i z czym się to je możecie przeczytać w moim artykule na blogu Superbelfrów
Zadanie polegało na tym, że uczennice działając w parach miały za zadanie dowiedzieć się, jakie powiedzenie związane z kotami kryje się pod kodem QR. Aby to zrobić musiały najpierw rozwiązać krótki quiz na temat naszych wcześniejszych działań w projekcie (czyli np. słownictwo z przeciwieństw). Przy każdej możliwej odpowiedzi podane były numery kratek, jakie należy zamalować. Aby odczytać kod, należało oczywiście znać poprawne odpowiedzi aby zamalować prawidłowe pola ;) Tak więc, dzięki aktywności uczennice mogły powtórzyć wiedzę, troszkę wyżyć się artystycznie oraz skorzystać z nowoczesnych technologii. Kolejnym zadaniem po rozszyfrowaniu kodów, było przetłumaczenie zwrotów oraz odnalezienie ich odpowiedników w naszym języku i ewentualne przetłumaczenie na niemiecki oraz zilustrowanie w aplikacji ToonDoo w postaci komiksu!
W wyniku Twórczej pracy dziewczyn powstały takie oto komiksy!!


2 komentarze:

  1. Bardzo fajna sprawa z tym zamalowywaniem kodów. Kolejna nowość do wypróbowania na lekcji. Dziękuję za podzielenie się pomysłem.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. ależ proszę bardzo! proszę napisać, jak się sprawdziło!

      Usuń