wtorek, 3 maja 2016

Quizlet LIVE na niemieckim!

QUIZLET jak wiecie to moja ulubiona platforma do nauki słówek!  Pierwsze klasy od września mają możliwość korzystać z jej dobrodziejstw i we własnych cyfrowych klasach gromadzą słownictwo.
Jakiś czas temu pojawiła się nowa funkcja, a mianowicie Quizlet Live. Prawdziwie odlotowa aktywność i jak dla mniej bije wszystkie inne aplikacje w stylu Kahoot i Quizizz ze względu na możliwość grania w drużynach. Dodatkowo dobór członków w poszczególnych grupach jest przypadkowy i nigdy nie wiadomo, kto z kim będzie. Ta wspaniała chwila prawdy i ta niepewność połączona z oczekiwaniem na twarzach uczniów w momencie, gdy klikam create groups - jedyna w swoim rodzaju!
Pierwsze rozdanie, nawet po wyjaśnieniu zasad, jest rozpoznawaniem gruntu - "o co chodzi? co mam klikać? dlaczego nie ma u mnie odpowiedzi? Gdzie jest pytanie?" Tych pytań należy się spodziewać w fazie początkowej! W fazie końcowej trzeba liczyć się z uwagami w stylu:  "zagramy jeszcze raz? ale to fajne! najlepsze! "

Zasada jest bardzo prosta!
Aby być najlepszym - musi być cała drużyna najlepsza! Jeśli jedna osoba zawali, cała drużyna traci wszystkie punkty i zaczyna od początku! 

UWAGA!!!
Jedno jest pewne: na lekcji będzie mnóstwo emocji, komunikacji, współpracy, śmiechu, krzyków, nerwów, tłumaczeń, wzajemnej pomocy i oczywiście pochłaniania wiedzy

Polecam! Uczniowie uwielbiają!  nauczyciele zresztą też!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz