poniedziałek, 2 maja 2016

Budyń na niemieckim? z eTwinning'iem wszystko jest możliwe ;)

W poprzednim wpisie wspomniałam o dniu budyniu ;)
Tak - 31 marca obchodzony jest międzynarodowy PuddingTag!  W ramach naszego projektu uczniowie wybrali właśnie ten dzień, jako jeden do celebrowania! Tym razem skorzystaliśmy z dni wolnych w związku z egzaminami gimnazjalnymi i postanowiłyśmy ugotować budyń w szkolnej stołówce. 

To była ta smaczna część działań. Ta językowa polegała na wybraniu puddingu spośród galerii zaproponowanej przez Panią Pati z Włoch:  https://it.pinterest.com/4titania/puddingrezepte/. Wybraliśmy pudding jogurtowy z konfiturą. Dziewczyny pracując w parach zgromadziły słownictwo potrzebne do napisania przepisu i wszystko zanotowały na wirtualnej tablicy Padlet
Następnie Karolina przetłumaczyła przepis z niemieckiego na polski, zapisując w dokumencie Google Docs:W trakcie przyrządzania budyni dziewczyny robiły zdjęcia. Kolejnym etapem było stworzenie kolaży tematycznych ze zdjęć i opisanie w języku niemieckim poszczególnych etapów powstawania budyniu. 
Na koniec, aby utrwalić i powtórzyć słownictwo dziewczyny zagrały w dwa quizy przygotowane przeze mnie tym razem w aplikacji Quizalize.  Aplikacja bardzo podobna do Kahoota i Quizizza, jednak w wersji bezpłatnej nie ma dostępu do zestawienia wyników. Możemy tylko śledzić wyniki i postępy pojedynczych uczestników, co w zupełności wystarcza. 
Powtarzaliśmy słownictwo związane z czynnościami dotyczącymi przygotowania budyniu oraz niezbędnych składników i naczyń. Oczywiście cały czas podglądaliśmy, co dzieje się na naszej międzynarodowej grupie Facebookowej oraz dziewczyny umieszczały zdjęcia i komentowały. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz