poniedziałek, 7 lipca 2014

Exam Time - efekty eksperymentu edycja II

Rok temu wprowadziłam elementy gamifikacji dla klas III.  Zasady opisałam tutaj, natomiast teraz chciałabym skupić się na konkretach, czyli na rezultatach i wnioskach.  Bo to właśnie one najbardziej nas interesują.

W tym roku z EKSPERYMENTU skorzystało 11 osób, czy "aż" czy "tylko" - pozostawiam to ocenie każdego indywidualnie. Dla mnie "aż", ponieważ jest to nowość i swego rodzaju wyzwanie, wymagające samodyscypliny, samozaparcia, chęci i wewnętrznej motywacji, a wiemy że nie jest to łatwe.

Tak więc 11 wspaniałych, a dokładnie 10 dziewczyn i 1 chłopak zdecydowali się wziąć udział w moim eksperymencie i postarać się o lepszą ocenę na koniec roku. Uczniowie pracowali na platformie Exam Time. W ramach projektu wykonali zestawy fiszek do wybranych zagadnień tematycznych, różnorodne quizy oraz mapy myśli.

Oto parę przykładów:

NOTATKA:

by Kowalska


FISZKI:


by martynka_0119


MAPA  MYŚLI:


by Olo


QUIZY:


by lucy0302


by plywaczka:)


by czeko


To tylko mała cząstka materiałów, jakie powstały w ramach eksperymentu. Wszyscy, którzy brali w nim udział zasłużyli na efekt końcowy ;) 
Niektóre zestawy wymagają jeszcze drobnych poprawek, ale to już nastąpi z czasem.

Uczennice zdające egzamin gimnazjalny z języka niemieckiego odgórnie miały do zdania wszystkie poziomy. Dziewczyny same stwierdziły, że ten system zmotywował je do nauki słówek i powtórek oraz zmotywował do systematyczności.

MOJE  WNIOSKI na rok 2014/2015? 

Co roku wyciągam nowe wnioski i modyfikuję zasady. W minionym roku szkolnym wprowadziłam platformę Exam Time zamiast LearningApps i Zondle i myślę, że był to dobry krok, ponieważ działania odbywały się w obrębie jednej platformy. Wprowadziłam też drobne zmiany w ilości zestawów oraz poziomów do wykonania. W tym roku zauważyłam, że uczniowie w ramach notatek wybierają przede wszystkim rzeczowniki, przymiotniki, przyimki, zapominając o czasownikach. W tym roku szkolnym mam zamiar zmodyfikować zasady o podanie minimalnej ilości czasowników przyporządkowanych do tego poziomu. 
Nie wiem, czy jeszcze czegoś nie zmienię... Ale o tym napiszę na pewno 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz