sobota, 30 sierpnia 2014

Każdy początek ma swój koniec. GUMISIE - podsumowanie

GUMISIE, czyli Gimnazjalistki Uczą Młodszych I Sie Interaktywnie Edukują to projekt -eksperyment, który narodził się z nadkatywności, chęci do działania oraz fascynacji nowoczesnymi technologiami i ich wykorzystaniem w edukacji dwóch fantastycznych dziewczyn Patrycji i Klaudii. Dzięki nim trwała półtoraroczna przygoda z uczeniem młodszych języka niemieckiego. 
Dziewczyny prowadziły bloga, na którym cyklicznie zdawały relacje:  http://gimnazjumuczy.blogspot.com/

Projekt znany był nie tylko w szkołach podstawowych w Pawłowicach, Golasowicach i Pielgrzymowicach, ale także w całej Polsce. Dziewczyny miały okazję opowiadać o projekcie podczas konferencji "Eduzmieniacze" w ZS 6 w Jastrzębiu, na konferencji "Dzień Bezpiecznego Internetu" w Warszawie oraz na konferencji "W stronę Cyfrowej Szkoły" w Pszczynie. W lipcu opowiadałam o projekcie na konferencji "Inspir@cje 2014" w Warszawie oraz w Radio TokFM w audycji Post Factum prowadzonej przez Agatę Kowalską. 
Odcinek  pt. "Nauczyciel innowacyjny"  data  3 lipiec 2014 godzina 18.40. (strona 5) 

Na ostatnich zajęciach dziewczyny zrobiły interaktywną powtórkę wszystkich wiadomości, jakie udało im się przekazać przez cały rok, czyli w sumie 8 lekcji:
  • odmiana czasownika sein
  • zwierzątka domowe
  • liczebniki 
  • przymiotniki
  • kolory
  • podstawowe rzeczowniki
  • rodzajniki
Każda lekcja rozpoczynała się powtórką, wprowadzeniem nowości, utrwaleniem tych nowości i powtórką wszystkiego. Nie było zadań domowych, ale były niespodzianki, w postaci gier i ćwiczeń umieszczanych na blogu lub grupie fejsbukowej. 
Ja zrobiłam dziewczynom test w zwykłej tradycyjnej papierowej formie i okazała się, że rzeczywiście bardzo dużo zapamiętały. Najlepiej wypadły Sandra i Karolina, które uczestniczyły we wszystkich zajęciach i zawsze było im mało.

Ja również dostałam certyfikat od GUMISIÓW - wisi teraz w sali 11. 

Projekt GUMISIE pozostaje chwilowo zawieszony, ale Sandra i Karolina już przebierają nóżkami, więc ta CHWILA pewnie nie potrwa długo  ;) 
Każdy początek ma swój koniec, ale każdy koniec niesie ze sobą też jakiś początek!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz