środa, 5 kwietnia 2017

Awatary według naszego pomysłu!

Aktywność związana z tworzeniem awatarów była tak wciągająca i angażująca, że na życzenie moich uczennic postanowiłam pociągnąć temat dalej. Kolejnym etapem było stworzenie w parach swojego awatara i opisanie go w taki sposób, aby był zrozumiały dla innych oraz aby jak najdokładniej odzwierciedlał postać.
Aplikacja umożliwia dopasowanie postaci, jej kolor oczu, włosów, części garderoby, ale także może dodać gadżety i elementy dodatkowe oraz tło. W związku z tym w opisie można przekazać bardzo dużo informacji. 
Najpierw dziewczyny stworzyły awatary nie pokazując innym jakie - praca w parach lub w trójkach. Następnie stworzyły opisy i pozamieniały się. W opisie każdy szczegół jest ważny. Liczy się spostrzegawczość. Ja również dostałam opis ;) Przecież nie będę tylko patrzyć ;) 
Okazało się, że wszystkie opisy były wystarczająco zrozumiałe, aby stworzyć prawie identyczną postać. Emocje, ciekawość, kreatywność a potem ten moment oczekiwania przy porównaniu!


Efekty były bardzo bliskie oryginałom. Okazuje się, że szczegóły są ważne. Czytanie ze zrozumieniem także.  Na pewno jeszcze powtórzymy te ćwiczenia. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz