wtorek, 11 kwietnia 2017

Gramy i czasowniki niemieckie odmieniamy!

Odmiana czasownika to ważna sprawa. Na ich opanowanie mamy różne sposoby, między innymi używamy mnemotechnik Edek STraszy Tatę dla liczby pojedynczej oraz ENrique Tańczy ENergicznie dla liczby mnogiej. Mamy też MUCHĘ i jej różne wersje, która co jakiś czas pojawia się na lekcji. Mamy też kropkowe ćwiczenia zaczerpnięte z Printoteki . Rzucamy kostką, szukamy czasownika z odpowiednią końcówką i zaznaczamy! Kto pierwszy zakreśli kwadracik wygrywa i tak do zaznaczenia wszystkich pól. 
Trening czyni mistrza, dlatego oprócz tego, kiedy tylko się da, czyli na lekcjach powtórzeniowych oraz w ramach luk lekcyjnych gramy i odmieniamy. Chińczyka znają nie tylko klasy pierwsze ale także TRZECIE i ostatnio całkiem nieźle się wszyscy bawili. Gramy w parach lub grupach 3-4 osobowych. Oprócz tego mamy jeszcze inną planszówkę do odmiany czasownika - myślograficznie stworzoną przez nauczycielkę języka niemieckiego panią Sylwię Zawrot. 
W tej wersji uczennice połączyły niemiecki z lekcją w-fu. Ustaliły, że za każdą pomyłkę robią przysiady, w trakcie których odmieniają dany czasownik przez wszystkie osoby! 
Było dużo pozytywnych emocji, a jak wiemy w emocjach zapamiętujemy najwięcej i uczymy się najefektywniej! I jeszcze tyle powtórzeń! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz