poniedziałek, 15 czerwca 2015

Ogólnopolski konkurs realioznawczy

Na początku czerwca uczniowie z klasy IIIa w składzie Karolina Grabska, Dorota Pisarek, Dominika Koczy i Tymoteusz Siatkowski wzięli udział w konkursie realioznawczym z języka niemieckiego „Kto zna Buxtehude?” organizowanym przez Instytut Goethe’go w Warszawie.
Konkurs polegał na stworzeniu trzy-czteroosobowego zespołu, w którym dziewczyny i chłopcy wspólnie pracując stworzą multimedialny plakat reklamowy dla małego miasta w Niemczech.  O konkursie uczniowie dowiedzieli się przed długim weekendem czerwcowym. Pomimo wolnego i praktycznie wystawionych już ocen zdecydowali się wziąć w nim udział i bardzo aktywnie współpracowali wykorzystując wszystkie możliwe kanały komunikacji online – Facebook i czat grupowy, wideokonferencja Hangout oraz wspólna praca na plakacie Glogster.
Grupa stworzyła świetny plakat promujący przepiękne miasteczko w południowych Niemczech :  Bietigheim-Bissingen. W glogu umieścili wywiad z mieszkanką miasteczka, oczywiście w języku niemieckim, chmurę wyrazów stworzoną w aplikacji Wordle,  animowanego gifa ze swoimi postaciami w roli głównej, pokazy slajdów, interaktywną mapę wykonaną w aplikacji ThingLink oraz cyfrową książeczką z zabytkami miejscowości.
Udało się zdobyć III miejsce!  Za pracę wykonaną w tak krótkim czasie to ogromny sukces! 
Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatorów 
 http://cms.goethe.de/ins/pl/war/ver/pl14281740v.htm.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz