sobota, 8 lutego 2014

Videowettbewerb - konkurs międzynarodowy

Rok temu wzięliśmy udział w I edycji konkursu międzynarodowego "Gesehen. Gefilmt. Gelernt." i udało nam się zdobyć I miejsce. Konkurs polega na stworzeniu filmiku edukacyjnego w języku niemieckim w jednej z trzech kategorii:  Grammatik (gramatyka),  Wortschatz (słownictwo) i Lied (piosenka). W tym roku zgłaszamy dwa filmiki w kategorii Grammatik und Wortschatz.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 16 marca 2014 roku w trakcie konferencji DaFwebkon. Do 2 marca można głosować  na filmiki i komentować je na kanale youtube, ponieważ jest też nagroda publiczności, przyznawana w ilości 10 sztuk ;)

Oto filmy, które biorą udział w konkursie:

Ten filmik został stworzony na lekcji języka niemieckiego w wykonaniu niezastąpionych dziewczyn z klasy III b i dotyczy słownictwa związanego z tematem "Kleidung und Mode" - chciałyśmy zaprezentować zastosowanie rodzajnika określonego i nieokreślonego w mianowniku. Drugi filmik w wykonaniu Mileny z klasy Ib dotyczy użycia czasu przeszłego. Milena opowiada w nim o swoim doświadczeniu z językiem niemiecki. Został on podzielony na kilka części, dzięki czemu może być wykorzystany do rozumienia ze słuchu. Tytuł to "Milena und ihr deutsches Abenteuer" (Milena i jej niemiecka przygoda).
Trzymamy kciuki za oba filmy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz