niedziela, 23 lutego 2014

niemiecki ONLINE, czyli HANGOUTowa lekcja niemieckiego

Jeszcze o tym nie pisałam, ale w tym roku pierwszy raz do egzaminu gimnazjalnego z języka niemieckiego przystąpią nasi uczniowie. Tymi bohaterkami są Kasia, Martyna, Lucyna i Beata. Czy to słuszny wybór ? - okaże się w kwietniu ;)  My jednak robimy, co w naszej mocy, aby poszło jak najlepiej.
Dziewczyny opracowują zestawy na platformie Exam Time - tworzą notatki, fiszki, quizy i mapy myśli. Zdają słownictwo z poszczególnych działów. Oprócz tego spotykamy się i ćwiczymy "pod egzamin gimnazjalny".
Nie zawsze jednak mamy taką możliwość. Z powodów technicznych i fizycznych ostatnio nie mamy możliwości spotykać się w szkole ani po lekcjach , ani przed lekcjami - niemiecki o 7 rano albo o 15.30 po ośmiu godzinach lekcyjnych jakoś nie brzmi zbyt zachęcająco dla obojga ze stron - zarówno dla mnie, nauczycielki, jak również dla dziewczyn. Za namową dziewczyn postanowiłam w takim razie wykorzystać to co w edukacji lubię najbardziej, czyli pozytywną stronę SIECI.
Zaproponowałam HANGOUT - czyli wideokonferencję online. Już kiedyś testowałam to z moimi GUMISIAMI i poszło całkiem nieźle, tym bardziej że hangout umożliwia uczestnictwo do maks 10 osób oraz wspólną edycję dokumentu.
Nasze pierwsze spotkanie odbyło się w sobotę około godziny 10.30 - wszystkie wyspane rozpoczęłyśmy weekend z niemieckim i uśmiechem na twarzy. Udało nam się przerobić dość sporą część materiału, w trakcie spotkania spisywałyśmy wspólnie nowe słownictwo lub to już zapomniane. ;)
Wypróbowałyśmy także efekty specjalne, czyli oklaski, maski, tła oraz udostępnianie ekranu.
Dziewczyny stwierdziły na koniec, że ta forma im odpowiada, w związku z tym spotykamy się za tydzień ;):)

Wnioski:  najlepiej mieć słuchawki z mikrofonem, wtedy nie słychać tak szumów w trakcie wideokonferencji.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz