piątek, 28 września 2012

Wizyta Deutsch Wagen Tour


28 września, w czwartek dotarł do nas już po raz drugi kolorowy samochodzik Deutsch Wagen, aby przeprowadzić warsztaty językowe z dwoma grupami uczniów naszego gimnazjum.
Tym razem przyjechała lektorka pani Joanna Lay z Krakowa, którą już wcześniej zaprosiliśmy do naszego gimnazjum.
Nasi uczniowie czekali na nią już od 9.40 przy głównym wejściu do szkoły. Pozostali w tym czasie na auli przygotowywali się do powitania pani Joasi piosenką w języku niemieckim.
W przeciwieństwie do zeszłego roku, tym razem Deutsch Wagen Tour przeprowadził warsztaty w dwóch półtoragodzinnych blogach. Pierwsza grupa była grupą "zaawansowaną", natomiast druga grupa - "podstawową".
Grupa pierwsza powitała panią Joannę wcześniej już przygotowaną przez nas piosenką "Fliegerlied - heute ist so ein schöner Tag".

 


W pierwszej grupie było bardzo melodyjnie, ponieważ nasi rozśpiewani uczniowie chętnie uczestniczyli we wszystkich zadaniach, szczególnie tych muzycznych.
Najpierw wspólnie śpiewali krótki wierszyk na melodię "Panie Janie", następnie w grupach tworzyli własną wersję tej piosenki w rożnych stylach muzycznych. Każda grupa wypadła genialnie.

Na koniec uczniowie w grupach brali udział w quizie na temat Niemiec. Zwycięskie drużyny otrzymały drobne upominki.

W drugiej grupie było trochę więcej zabawy z chustą KLANZA, ze sznurkiem oraz malowania siebie nawzajem na papierze. Uczniowie poznawali nowe słownictwo, a potem utrwalali w ruchu. Przez cały czas trwania warsztatów wszystkim towarzyszyła dobra zabawa, a uśmiech nie schodził z twarzy.

Zachęcam do obejrzenia pokazu slajdów z tego wydarzenia.Na zakończenie uczniowie ponownie zaśpiewali pani Joannie piosenkę porywając ją do wspólnej zabawy. Tradycyjnie już obdarowali lektorkę kompletem kolczyków wykonanych z filcu.

1 komentarz:

  1. Takie warsztaty to super sprawa. Jesli bede kiedys znowu uczyc w szkole, to na pewno sie tym zainteresuje, zeby zachecic uczniow do nauki.

    Zapraszam do mnie:

    http://niemiecki-po-ludzku.blogspot.de/

    OdpowiedzUsuń