środa, 29 lutego 2012

KONKURS - ostateczna rozgrywka!

 
Dziś odbył się finał powiatowego konkursu językowo- informatycznego!  Aż dwie dziewczyny z naszej szkoły znalazły się w ścisłej trójce;)                                                                        
Dziewczyny dały czadu! Jestem z Was bardzo dumna! Pierwsze miejsce zdobyła Paulina Herman z klasy IIIa za prezentację wykonaną w programie Prezi, którą zrobiła furorę;)  Okazuje się, że program, który u nas, można rzec, jest już powszechnie stosowany, dla niektórych jest ciągle wielką niewiadomą. III miejsce zajęła Karolina Knapik z klasy IIIb za swoją interaktywną prezentację wykonaną w programie Power Point. Nikoletta Kulik zdobyła wyróżnienie. 
Jeszcze raz serdecznie Wam gratuluję! Poziom był wysoki i same wiecie, że nie było tak łatwo. Najpierw test leksykalno-gramatyczny z elementami realioznawstwa, potem przygotowanie prezentacji, a dzisiaj jeszcze prezentacja ustna w języku niemieckim.
W czasie drogi powrotnej wspólnie doszłyśmy do pewnych wniosków, które warto brać pod uwagę przy następnych konkursach:
- przygotowując się do wypowiedzi ustnej w języku obcym powtarzamy tekst w najróżniejszych sytuacjach, aby był on wypowiedziany jak najbardziej naturalnie
- dobierając kolory tła i napisów do prezentacji bierzemy pod uwagę warunki, w jakich ta prezentacja może być wyświetlana (rzutniki są różne i oświetlenie w salach także) 
- wybieramy nowoczesne rozwiązania i staramy się zaskoczyć jurorów
- zanim ostatecznie oddamy prezentację pokazujemy ją różnym osobom i prosimy o opinię, im więcej uwag i spostrzeżeń tym lepiej
- nie przynudzamy, nasza prezentacja ma cały czas przykuwać uwagę, a nie tylko przez chwilkę. 
- i najważniejsze:  jeśli decydujemy się brać udział w konkursie to dajemy z siebie wszystko, robimy to z sercem i jesteśmy maksymalnie zmotywowani, wierzymy, że zajdziemy daleko i że jesteśmy dobrzy w tym co robimy - w przeciwnym razie w ogóle nie marnujmy swojego czasu!

Prezentacje dziewczyn można jeszcze raz obejrzeć tutaj .

Nagrody w konkursie były naprawdę rewelacyjne: 
I miejsce - bon do Empiku o wartości 300 zł + bon o wartości 500zł do wykorzystania w szkole językowej Right Now na wybrany kurs językowy + książka o Niemczech i słownik.
II miejsce - bon do Empiku o wartości 200 zł + bon o wartości 500zł do wykorzystania w szkole językowej Right Now na wybrany kurs językowy + książka o Niemczech i słownik.
III miejsce - bon do Empiku o wartości 100 zł + książka o Niemczech i słownik.
Wyróżnienia:  książka o Niemczech i słownik + drobne gadżety.

Dlatego warto! Warto się starać, warto próbować, warto korzystać z pojawiających się okazji! Warto się uczyć, warto być kreatywnym, warto wykorzystywać nowoczesne technologie! Warto wierzyć w siebie i być wytrwałym!!  
Organizatorzy wstępnie zapowiedzieli kolejną edycję w przyszłym roku, mam nadzieję, że uczniowie z Pielgrzymowic nie zawiodą i ponownie pokażą, na co ich stać;);)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz