poniedziałek, 8 maja 2017

Kwartet na niemieckim


Gry karcianej w kwartet chyba nie muszę nikomu tłumaczyć, bo można w nią grać nawet z najzwyklejszą talią kart. Jeśli jednak nie znacie zasad to TUTAJ są opisane w bardzo prosty sposób. 

Ja postanowiłam wykorzystać tę grę na niemieckim korzystając z kart wykonanych przez Teacher In Wonderland.  Już szykują się nowe wersje wykonane przez Printotekę i niebawem te zastosuję. 
Zasada prosta - kwartet to bezokolicznik oraz jego 3 osoby liczby pojedynczej lub liczby mnogiej. Uczniowie grają w grupach 4-5 osobowych i ich celem jest dopytywanie innych o brakujące karty. Gdy zbiorą kwartet wykładają na stół! Kolejna świetna forma utrwalania odmiany najróżniejszych czasowników! Oczywiście nada się także na inne zagadnienia gramatyczne oraz na utrwalanie słownictwa tematycznego także!2 komentarze:

  1. Gra brzmi dość prosto i fajnie, na pewno jest przystępna dla dzieci, bo widać po ich minach zadowolenie :) Chyba sama będę musiała wykorzystać taką zabawę na swoich lekcjach.

    OdpowiedzUsuń
  2. Gra jest dostępna tak naprawdę dla wszystkich! Można ją przearanżować na różne sposoby oraz dostosować do różnych zagadnień tematycznych.

    OdpowiedzUsuń