czwartek, 21 kwietnia 2016

Koło fortuny na lekcji języka niemieckiego!

Już od jakiegoś czasu na lekcjach niemieckiego wykorzystuję interaktywne koło fortuny do losowania! Uczniowie często narzekają i są niezadowoleni, że dostali trudne zdanie do przetłumaczenia albo słowo, a ich kolega/ koleżanka prostsze - doszukują się podstępów itp. itd. (że niby ja?? że stronnicza?) Postanowiłam coś z tym zrobić. Wykorzystałam bardzo proste i szybkie narzędzie online, które wprowadza piękne pozytywne rozruszanie na lekcji, a ja to właśnie uwielbiam.Tak więc na szybko mogę stworzyć koło fortuny losujące numerek ucznia - zamiast tradycyjnej opcji patyczków laryngologicznych, które też wykorzystuję, ale o tym w innym poście  ;)


Wystarczy kliknąć w środek a koło się magicznie zakręci i potrzyma w niepewności wszystkich oczekujących ;) Osobę wylosowaną możemy usunąć <remove>  lub zostawić, wówczas będzie poddana losowaniu w każdej następnej rundzie.  Cóż za emocje i wielka niewiadoma!
Możemy zamiast numerków wpisać oczywiście imiona uczniów, ich ksywki - wszystko zależy ile mamy czasu - edytuje się bardzo szybko, poprzez wybranie opcji <edit> znajdującej się pod kołem ;) 
Oczywiście mogę w różny sposób spersonalizować to koło - losować możemy czasowniki, przymiotniki, proste zdania, działania - co tam sobie w naszej belferskiej głowie wymyślimy. Ja na dzisiaj przygotowuję kolory w języku niemieckim - będziemy na różne sposoby uczyć się tego słownictwa, powtarzać, utrwalać. Koło fortuny też nam się przyda. Akurat utworzyłam właśnie z kolorami w języku niemieckim, zapisałam <save> wpisując hasło tylko mi znane i dzięki temu mogłam pobrać link oraz kod embed to tego spersonalizowanego koła fortuny.

W ten sposób mogę odpalać koło bezpośrednio z mojego bloga ;) I każda inna osoba także może skorzystać! 

1 komentarz: