sobota, 16 stycznia 2016

Quizletowe klasy

Jak już pisałam wcześniej klasy pierwsze w ramach wprowadzonej na niemieckim Innowacji Pedagogicznej (która trwa już parę lat, ale dopiero w tym roku zaistniała formalnie;) ) pracują między innymi na platformie Quizlet.  Dzięki tej platformie lepiej przyswajają słownictwo i każdy ma możliwość powtórzenie przed kartkówką i utrwalenia słówek. Chętni uczniowie tworzą zestawy z nowymi słówkami z ostatnich lekcji, w ten sposób gromadząc sobie cały materiał w jednym miejscu - patrząc na to, że podręcznik mają do swojej dyspozycji tylko rok, jest to świetne rozwiązanie. 

Mamy więc dwie klasy na platformie:  
deutschfun 1a
deutschfun 1b
W obu klasach jest już 38 zestawów. Jednym słowem praca wre. Osoby tworzące zestawy za poprawne sety otrzymują punkty z aktywności, więc dla niektórych osób gra jest warta świeczki. Od czasu do czasu organizujemy także FISZKOMANIE, czyli pobijanie rekordów w zestawach.
Na platformie Quizlet uczniowie mają także możliwość zrobienia sobie kartkówki sprawdzającej ich poziom opanowania danej partii materiału. Nauczyciel również może zrobić taką samosprawdzającą się kartkówkę online.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz