sobota, 3 października 2015

Nowy projekt eTwinning w akcji!W tym roku zdecydowaliśmy się wystartować z nowym projektem eTwinning! Tym razem wyzwanie podjęły dziewczyny z klasy IIa w składzie: Karolina, Sandra, Natalia, Kamila, Klaudia, Weronika, Agnieszka, Kasia i Maja. Dziewczyny z pełnym zaangażowaniem realizują kolejne etapy naszego projektu.

Ten projekt realizujemy ponownie wspólnie z uczniami z Grecji i Włoch, tym razem pod tytułem "Geheimnisvoller Kalender. Was geht heute ab?". Projekt polega na obchodzeniu wspólnie wybranych nietypowych dni w roku. Wszystkie informacje dotyczące projektu pojawiają się na naszym eTwinningowym blogu: http://kalenderprojekt.blogspot.com.

Poszczególne etapy będę także na bieżąco opisywała na naszym blogu z niemieckiego ;)
Do tej pory świętowaliśmy już Dzień Języków Obcych - z tej okazji stworzyliśmy filmik będący miksem wypowiedzi wszystkich uczestników - uczniowie mieli wybrać swoje ulubione słowo, przetłumaczyć go na język niemiecki i angielski, stworzyć chmurę wyrazową a następnie nagrać siebie. Na koniec zmontowaliśmy wspólny międzynarodowy filmik. Jak nam to wyszło?  - zobaczcie i posłuchajcie;) oraz Dzień Stawiania Głupich Pytań, podczas którego w ramach powtórki gramatyki z języki niemieckiego stawialiśmy głupie pytania ogólne lub szczegółowe. Efekty znajdziecie na projektowym Padlecie:
Przed nami jeszcze Dzień Głośnego Czytania ;)  I oczywiście kolejne dni w ramach nadchodzących kolejnych miesięcy. 

Praca nad projektem musi sprawiać także frajdą, łączyć naukę języka niemieckiego z dobrą zabawą i z pozytywnymi emocjami. Tak naprawdę to dla mnie najważniejsze. Dlatego wspólnie z dziewczynami nakręciłyśmy także Intro do dwóch pierwszych DNI ;)
Dziewczyny oczywiście spisały się NAJLEPIEJ!!! 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz