sobota, 17 października 2015

Kartkówka w aplikacji Quizziz

Na ostatniej lekcji 13 października chłopcy z klasy drugiej mieli okazję pierwszy raz doświadczyć innej kartkówki niż zwykle. Tym razem kartkówka ze słownictwa i zwrotów dotycząca tematyki Essen und Trinken odbyła się w aplikacji Quizziz. Lekcja odbyła się w sali informatycznej, każdy z uczniów siedział obok siebie przy komputerze, jeden z uczniów pracował na moim tablecie (z powodów technicznych jednego z komputerów). Wszystko świetnie zadziałało. O dziwo atmosfera była dużo luźniejsza niż przy każdej innej kartkówce pisanej na karteczkach. Na życzenie chłopaków zrobiliśmy podobnie jak w przypadku treningów, to znaczy uczniowie mieli szansę wykonać quiz ponowonie i poprawić swój wynik. Miałam początkowo wątpliwości, czy jest to słuszna decyzja, jednak przecież nie ma nic lepszego niż uczenie się na swoich błędach oraz dawanie drugiej szansy ;)

Okazało się, że średnia kartkówki za drugim razem była wyższa, czyli wilk syty i owca cała ;) Uczniowie ze średniego wyniku 58% podnieśli się do 75%. 

Aplikacja QUIZZIZ jest świetnym narzędziem do przeprowadzania krótkich kartkówek, ponieważ w zestawieniu podaje wynik procentowy, a ten już łatwo możemy w naszej rzeczywistości szkolnej przełożyć na ocenę. Każdy uczeń od razu otrzymuje informację zwrotną gdzie i jaki błąd popełnił, więc już od razu ma możliwość  weryfikacji swojej wiedzy. Oczywiście nie jest to forma, którą mam zamiar stosować w przypadku każdej kartkówki, ale od czasu do czasu dlaczego nie? Okazało się, że taka forma przyciąga nawet chorych uczniów (tak! jeden uczeń przyszedł specjalnie na kartkówkę z niemieckiego) oraz zdecydowanie o wiele bardziej pozytywnie wpływa na motywację i  w ogóle chęć uczestnictwa w kartkówce. 

POLECAM! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz