sobota, 20 grudnia 2014

Prezentacje projektów edukacyjnych

18 grudnia odbyły się prezentacje projektów gimnazjalnych przygotowywane przez dwie grupy klas III. 
Pierwsza grupa prezentująca komiksową wersję bajki Braci Grimm "Dornröschen", czyli Śpiąca Królewna pokazała, co udało im się zrobić na pierwszej lekcji języki niemieckiego: przed zaproszonymi goścmi oraz uczniami z klasy swojej i klasy drugiej przedstawili swoją komiksową wersję baśni Braci Grimm. Okazało się, że tyle czasu pochłonęła praca nad projektem a sam gotowy efekt trwa niecałe 4 minuty!
Całość wyszła świetnie, efekt rozmazania dodatkowo podkreślił charakter komiksu! Teksty świetnie dopasowane do scen i zgrane z podkładem głosowym! Projekt otryzmał zasłużone brawa.
Blog projektu:  http://projektdornroschen.blogspot.com/
Zachęcam do poczytania postów, aby dowiedzieć się, jak przebiegałe prace nad projektem oraz do obejrzenia filmowego komiksu przygotowanego przez grupę.

Kolejna grupa miała swój pokaz na ostatniej godzinie lekcyjnej na auli, ponieważ na ich prezentacji projektu pojawili się obecni jeszcze w szkole uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich. Wśród zaproszonych gości byli także rodzice. Ta czterosobowa grupa opracowała filmową współczesną wersję Kota w butach, czyli "Der gestiefelte Kater". Filmik trwał ponad 10 minut i sprawił widowni dużo zabawy. Uczniowie opowiedzieli o mocnych stronach projektu oraz o tym, co sprawiało im trudność. Przedstawili bloga i pokazali, jakie informacje na nim zamieszczali. Chętnych zapraszamy do odwiedzenia:
http://projektdergestiefeltekater.blogspot.com/.
Sam Kot w Butach, choć filcowy także pojawił się na auli ;)
A tutaj filmik nakręcony przez uczniów!

Pozostała nam jeszcze ewaluacja w każdej grupie, która odbędzie się w styczniu przed końcem semestru w terminie uzgodnionym wspólnie i pasującym każdej grupie z osobna.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz