piątek, 3 października 2014

KLASY PIERWSZE i QUIZLET

Obiecałam na ostatnich lekcjach klasom pierwszym, że stworzę klasy na platformie QUIZLET i będziemy tworzyć tam zestawy fiszek, co z pewnością uatrakcyjni i urozmaici naukę słówek z niemieckiego. 
Dla obu klas utorzyłam wirtualne klasy o słodkich nazwach:
klasa Ia  -  HARIBO
klasa Ib - MILKA

Jak można dostać się do wirtualnej fiszkowej klasy?
Bardzo prosto!  


  • najpierw wejdźcie na platformę www.quizlet.com
  • następnie należy stworzyć konto (nowe lub przez portal społecznościowy facebook)
  • po stworzeniu konta logujemy się na platformę
  • następnie na pasku zadań umieszczonym po lewej stronie ekranu szukamy opcji  YOUR   CLASSES  ------ join or create a class --  klikacie ten napis i w pustym okienku wpisujecie nazwę klasy, do jakiej chcecie dołączyć. Uczniowie z klasy Ia wpisują HARIBO, natomiast uczniowie z klasy Ib  MILKA
  • gdy pojawi się szukana klasa należy z listy wybrać klasę przypisaną do gimnazjum w Pielgrzymowicach 
  • po wykonaniu tych czynności będziecie w naszej nowej wurtualnej klasie i możecie się rozejrzeć, to znaczy powtórzyć słówka z niemieckiego ;)
Osoby, które zobowiązały się do tworzenia zestawów bardzo proszę o rzetelne wypełnienie zadania - tylko za poprawne zestawy otrzymujecie PLUSY  z aktywności. 
Po jednej stronie ma być zawsze słówki w języku niemiecki, po drugiej w języku polskim. 
Jeśli odmieniacie czasownik przez osoby, nie zapomninajcie o odchyłach od normy przy niektórych czasownikach oraz o zapisaniu oddzielnie er (on), sie(ona), es(ono), sie (oni), Sie (pan, pani, państwo). 

Już pierwszych członków naszych wirtualnych klas mamy i pierwsze zestawy również zostały stworzone. Sprawdźcie, czy nie macie błędów ;) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz