poniedziałek, 7 kwietnia 2014

Międzynarodowy czat - Polska:Grecja

W czwartek 3 kwietnia rozpoczęłyśmy dzień bardzo wcześnie - o 7.10.  Nad ranem pobudka i spotkanie w szkole w pracowni komputerowej aby odbyć pierwszy w historii naszej szkoły czat międzynarodowy.
Uruchomiliśmy 5 czatów na platformie LearningApps, każdy czat to jedna grupa. W każdej grupie były dwie osoby z Polski i dwie osoby z Grecji, które miały prowadzić ze sobą rozmowę na temat zainteresowań, hobby, muzyki, filmów, szkoły, sportu.... My, nauczycielki, ustaliłyśmy między sobą, aby każda osoba przygotowała 5 pytań. Zasada była jedna: odpowiadamy na każde pytanie, dopiero potem stawiamy następne. 
Czat okazał się wielkim sukcesem! Sprawił mnóstwo frajdy i radości uczniom z obu krajów. W końcu okazało się, że mylić się to rzecz ludzka i każdy popełnia błędy. Co więcej: popełnianie błędów absolutnie nie przeszkadza nam w nawiązywaniu dialogu, chodzi przecież o to, aby nawiązać porozumienie, aby był flow! Atmosfera była świetna! Cały czas padały propozycje nowych pytań, szybkie tłumaczenie pytań i konstruwanie odpowiedzi, wszędzie można było poczuć, jak uwalnia się pozytywna i kreatywna energia do działania!
Pomimo wczesnej pobudki, szybko wszyscy otrzymali zastrzyk pozytywnej energii i emocje długo jeszcze nie mogły opaść. 
Bardzo się cieszę, że  się udało, że nasz Internet dał radę ;) 
Mam także nadzieję, że nie było to pierwszy i ostatni raz!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz