poniedziałek, 31 marca 2014

Nearpod i Kahoot w akcji!

26 marca w środę odbyła się w klasie III w grupie dziewcząt nietypowa lekcja powtórzeniowa z języka niemieckiego. Dlaczego nietypowa?  Uczennice korzystały na niej z własnych laptopów, tabletów i smartfonów. Uruchomiliśmy także w pracowni komputerowej wifii i chcieliśmy sprawdzić moc Internetu w naszej szkole.
Na czym polegała lekcja?
Przygotowałam lekcję powtórzeniową na platformie służącej do zarządzania klasą Nearpod. Mogę w tej aplikacji przygotować całą lekcję i dodać do niej test, otwarte pytania, głosowanie, ankietę. Uczniowie otrzymuja dostęp poprzez wpisanie PINU podanego przeze mnie, następnie podają swoje imię lub ksywkę i rozpoczynają pracę. Nasza lekcja powtórzeniowa była pomyślana na pracę w grupach - od razu na moim monitorze ukazywały się wyniki i na bieżąco mogłam monitorować, która grupa z czym ma problem, co jeszcze należy wyjaśnić przed sprawdzianem. Na koniec zajęć zaplanowany był quiz przygotowany w aplikacji Kahoot! , który w bardzo emocjonujący sposób pozwala na sprawdzenie wiadomości w postaci quizu. 
Niestety sieć nas pokonała i nie każda grupa mogła w pełni uczestniczyć w naszym eksperymencie. Na szczęście platforma Nearpod daje możliwość udostępniania lekcji w postaci zadania domowego i tak też zrobiłam.
Następnym razem wypróbujemy Nearpod na komputerach szkolnych w pracowni komputerowej.

A oto kilka zdjęć z lekcji powtórzeniowej:
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz