poniedziałek, 13 stycznia 2014

Gumisiowe lekcje nr 2 i 3Jeszcze przed rozpoczęciem Nowego Roku Patrycji i Klaudii udało się przeprowadzić kolejne GUMISIOWE  LEKCJE. Uwielbiam czytać ich relacje i oglądać przygotowane do lekcji materiały. Czasem się zastanawiam, czy jeszcze jestem im w ogóle potrzebna, ponieważ tak sprawnie im to idzie. 
Pisałam już o lekcji nr 1. Przyszedł czas na relację z kolejnych dwóch lekcji.

Lekjca nr 2 dotyczyła nazw zwierzątek i ich opanowania dzięki różnym ćwiczeniom interaktywnym. Dziewczyny do zaprezentowania słownictwa wybrały interaktywny plakat wykonany w aplikacji Glogster, natomiast jako trening zaproponowały ćwiczenia wykonane w aplikacji learningapps oraz quizlet. Cały czas zachowana jest zasada, że powtarzamy wiadomości z lekcji poprzednich, wprowadzamy nowe słownictwo oraz aktywizujemy do mówienia. Dziewczyny nie zapominają także o zadawaniu pytań i formułowaniu odpowiedzi - tego typu aktywności także są serwowane na gumisiowych lekcjach ;) 

Lekcja nr 2   -  o zwierzątach 

Jeśli chodzi o kolejną lekcję dziewczyny przygotowały dla swoich "uczennic" niespodziankę - grę utworzoną w aplikacji ZONDLE . Gra cieszyła się ogromną popularnością, a na celu miała przede wszystkim utrwalenie dotychczasowych wiadomości. 
Lekcja nr 3 rozpoczęła pierwszą z cyklu lekcji dotyczących liczebników od 0 do 10. Pierwsza część dotyczyła cyferek od 0 do 5. Oczywiście jako wprowadzenie słownictwa posłużył plakat interaktywny Glogster, trening został rozszerzony o quizy przygotowane na platformie ZONDLE oraz o ćwiczenia Audio wykonane w aplikacji learningapps ;)

Lekcja nr 3 - liczebniki  0-5 

Bardzo podoba mi się fakt, że dziewczyny nie ograniczają się tylko do tablicy interaktywnej, ale same przygotowują także kolorowe kartki z nowo poznanymi słówkami, aktywizując w ten sposób uczniów do udzielania odpowiedzi na stawiane przez nich pytania.  

Aby poczytać wrażenia i refleksje dziewczyn dotyczących PROJEKTU  GUMISIE, zapraszam standardowo na ich bloga

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz