piątek, 1 lutego 2013

konkurs międzynarodowy

30 października 2012 wystartował międzynarodowy konkurs organizowany przez grupę nauczycieli języka niemieckiego DaF Lehrer OnlineNetzwer.
Konkurs polega na nakręceniu filmiku dotyczącego jednej z 3 kategorii:  gramatyka, słownictwo, piosenki. Ma to być filmik, który mógłby posłużyć innym nauczycielom języka niemieckiego, czy też uczniom jako dodatkowy materiał edukacyjny. Konkurs trwa od 3 lutego, a potem przez miesiąc trwa głosowanie na kanale youtube oraz jury podejmie ostateczną decyzję, aby w dniu 4 marca podczas międzynarodowej konferencji DaFWEBKoN ogłosić zwycięzców.
My także postanowiliśmy wziąć udział w tym konkursie.
Razem z grupą dziewczyn z klasy IIb postanowiłyśmy stworzyć filmik z kategorii GRAMATYKA, dotyczący aktualnego zagadnienia gramatycznego z lekcji Wechselpräpositionen.
Podczas jednej lekcji niemieckiego udało nam się stworzyć cały materiał do filmiku, każdy miał swój udział. Lucyna dzielnie dyrygowała i pilnowała, aby Wasze sławne "oooo" było równo i bez nieczystości. Pozostałe dziewczyny, albo były aktorkami pierwszoplanowymi, albo udzieliły swojego głosu w tle!

Filmik wyszedł znakomity! Uważam, że to świetny materiał edukacyjny! I jaka fantastyczna zabawa, ile emocji i powtórek!! I jaka dobra wymowa;);)

Mam nadzieję, że to nie ostatnie nasze wspólne dzieło!


grafika:  http://livedeutsch.blogspot.de/p/videowettbewerb.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz