sobota, 8 września 2012

"Łamacz językowy" - konkurs EYCJA II

Zaczynam na kolejną edycję konkursu o tytuł "Mistrza w łamaniu języka niemieckiego".
Podobnie, jak w zeszłym roku w konkursie mogą brać udział wszyscy uczniowie z naszej szkoły, głosowanie odbędzie się na blogu a ostateczna rozgrywka podczas wizyty Deutsch Wagen Tour 27 września.
Poniżej zamieszczam regulamin konkursu oraz Zungenbrecher do wyboru;);)


Zasady konkursu

1. Czas trwania konkursu - od 07.09.2012 do 27.09.2012
2. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas I-III Publicznego Gimnazjum  Nr 3 w Pielgrzymowicach.
3. Przystąpienie do konkursu następuje przez złożenie pracy konkursowej do nauczyciela j.niemieckiego (istnieje możliwość przesłania pracy drogą mailową).
4. Każdy uczeń może przystąpić do konkursu.
5. Uczestnicy mają za zadanie opanowanie pamięciowe jednego z pięciu niemieckich łamańców językowych. Następnie mają nakręcić siebie w momencie, gdy w dziwnej, nietypowej, zabawnej sytuacji związanej z tematyką wybranego łamańca,  wypowiadają wyuczone łamacze. Film można nakręcić komórką lub kamerą cyfrową.
6. Format prac:
            Prace konkursowe powinny mieć format: AVI, MPEG, MP4.
 Każdy filmik powinien posiadać stronę tytułową, na której pojawi się tekst wybranego łamańca, oraz napisy końcowe z podaniem autora oraz wykorzystywanych podkładów muzycznych.
7. Termin składania prac upływa 23.09. 2012.
8. Prace konkursowe zostaną umieszczone na blogu języka niemieckiego deutschfun, gdzie będzie można zagłosować na swojego faworyta.

Zasady rozstrzygnięcia konkursu

Konkurs składa się z dwóch etapów:
I etap:  24.09 – 26.09.2012 głosowanie na najlepiej przedstawionego niemieckiego łamańca językowego oraz wyłonienie w dniu 26.09.2012 roku trzech osób, które uzyskały największa ilość głosów.
II etap: 27.09.2012 – wyłonienie szkolnego mistrza w łamaniu języka niemieckiego oraz dwóch wicemistrzów przez jury,  w skład którego wejdzie między innymi pani Joanna Lay, Lektorka DWT Kraków oraz wręczenie nagród.

Już nie mogę się doczekać Waszych pomysłów i filmików. Tych, którzy nie pamiętają jak to było, zachęcam do krótkiej podróży w czasie klikając tutaj.  

grafika: http://www.flickr.com/photos/abulafia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz