sobota, 19 listopada 2011

mikołajkowe szaleństwo!

Nie mogłam sobie odpuścić i nie napisać o dzisiejszym wydarzeniu!
Weekend zaczął się niezwykle inaczej. Dlaczego? Bo w szkole.
Otóż 16 szalonych ludzików + ja przybyło w godzinach porannych (10:00) do szkoły, ale nie na lekcje, a na nagrywanie filmiku dotyczącego czegokolwiek związanego z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia.
Konkurs organizowany jest przez niemiecką stację nadawczą, a dokładniej przez jej internetowy serwis Deutsche Welle i polega na nakręceniu filmiku i przesłaniu go do DW. Nagrodą są prezenty świąteczne - 22 sztuki oraz pojawienie się w niemieckim Kalendarzu Adwentowym (der Weihnachtskalender) Deutsche Welle.

My postanowiliśmy zaśpiewać hit świąteczny w aranżacji Wolfganga Petry "Feliz Navidad". Oczywiście nie tylko o śpiewanie nam chodziło..... Chcieliśmy także jak najwierniej przedstawić wszystko co nam się kojarzy ze świętami: także pojawili się Mikołajowie, zajączek i wilk, Aniołowie, Maryja z Józefem i jakże charakterystycznym Dzieciątkiem oraz Dobry Duszek w kolorowej peruce. Były zimne ognie, tańce, wygibasy, gitara elektryczna i baaardzooo duuużo pozytywnej energii. Powstały dwie odjazdowe wersje naszej Szkolnej Piosenki Świątecznej, pierwszą znajdziecie tutaj a drugą zamieszczam poniżej.
Mam nadzieję, że tak naładowane akumulatory pozwolą Wam przetrwać aż do Świąt!
Skład Szalonej Ekipy Świątecznej:
Adrianna Puzoń - Maryja
Patrycja Puzoń - Mikołaj
Hanna Holeksa - Mikołaj
Błażej Holeksa - Dobry Duszek w kolorowej peruce
Mateusz Kiełkowski - Józef
Karolina Kocur - zajączek
Karolina Bazgier - Mikołaj
Karolina Knapik - Mikołaj
Nikoletta Kulik - Anioł
Patrycja Klimosz - Mikołaj
Agnieszka Janulek - Mikołaj
Szymon Bogdan - Anioł ( a może Anielica?? )
Mikołaj Krypczyk - Archanioł
Sandra Jużyniec - wokalistka nie z tej planety
Asia Tekla - wilk
Marta Sierny - MikołajWszyscy byliście fantastyczni! Bez względu na wynik konkursu - pamiętajcie, że już jesteście wygrani!! Wasza energia, siła, kreatywność, ochota, współpraca w grupie - jest nagrodą, jaką inni mogą Wam pozazdrościć.

grafika: www.dw-world.de

1 komentarz:

  1. Genialne! Mam nadzieję, że udostępnicie też film z występu - jeśli tak wyglądają próby, to co będzie się działo na właściwym przedstawieniu??! :)) Pozdrowienia z Gdyni dla wszystkich rozśpiewanych!

    OdpowiedzUsuń