czwartek, 6 października 2011

Wieści zza oceanu!

Pierwsze odpowiedzi zza oceanu dotarły!!

Wczoraj wieczorem otrzymałam odpowiedzi od Waszych korespondencyjnych partnerów/ partnerek z USA. Już jutro zaspokoicie swoją ciekawość, która już od dawna Was zżera i osobiście przeczytacie listy. Niektóre listy zawierają obrazki, zdjęcia.... W kolejnym liście Wy także będziecie mogli wykazać się kreatywnością;)
Listy dostaniecie w takiej formie, w jakiej zostały napisane - to znaczy bez żadnych poprawek z mojej strony. Waszym zadaniem, oprócz zaspokojenia swojej ciekawości i wyłapania interesujących Was informacji, będzie także wskazanie błędów, jakie w tych listach popełnili Wasi koledzy i koleżanki. Muszę przyznać i oczywiście Was pochwalić, że pomimo mniejszej ilości godzin niemieckiego w tygodniu oraz krótszego okresu nauki Wasze listy ogólnie rzecz biorąc, zawierały mniej błędów językowych i gramatycznych. Bardzo mnie to cieszy ;-)
Kolejne spotkanie odbędzie się w środę, to jest 12 października o godzinie 7.00 - proszę o pełną mobilizację - pamiętajcie, że ja też wstaję wcześniej. Tematem drugiego listu będzie "Hobby und Freizeit" - tutaj możecie naprawdę podzielić się wszystkim z rówieśnikami - jakiej muzyki słuchacie, jakie utwory najbardziej lubicie, jakie filmy lubicie oglądać, kiedy ostatnio byliście w kinie, czy gracie na instrumentach, jak długo, gdzie lubicie spędzać wakacje, co Was interesuje w internecie, jakich aktorów, piosenkarzy lubicie, jakie książki, czasopisma czytacie, jak wygląda Wasz dzień, ile czasu spędzacie w szkole, na jakie zajęcia dodatkowe chodzicie - jednym słowem temat rzeka;) Aż sama jestem ciekawa Waszych kolejnych listów. Pierwsze lody zostały przełamane - teraz już możecie się bardziej otworzyć;)
Informacja dotycząca naszego spotkania i jego tematu pojawi się także na naszej szkolnej tablicy informacyjnej.

http://www.goethe.de/ins/pl/lp/prj/bld/wer/deindex.htm

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz