sobota, 29 października 2011

Deutsch Wagen Tour in Pielgrzymowice

Deutsch Wagen Tour w Pielgrzymowicach!

25 października we wtorek gościliśmy w naszej szkole Deutsch Wagen, którym przyjechała do nas pani Małgorzata Urlich-Kornacka z magiczną walizką, wspaniałymi pomysłami i całym stosem prezentów.
My również byliśmy na tę okazję przygotowani. Już przy wejściu do szkoły witał panią Małgosię niemiecki napis oraz papierowe flagi niemieckie, które zdobiły korytarz szkolny. Wszystko to stwarzało niepowtarzalną atmosferę, która swój punkt kulminacyjny osiągnęła w auli szkolnej. To właśnie tam powstała najwspanialsza dekoracja powitalna w okolicy: olbrzymia flaga Niemiec, a obok najbardziej popularny Niemiec w Polsce Steffen Möller - wszystko made in RIO. Uczniowie, ubrani w barwach flagi niemieckiej, powitali panią Małgosię piosenką "Jede Zelle meines Körpers ist glücklich", która rozbrzmiewała w naszej szkole już od paru dni, wprawiając wszystkich zainteresowanych w świetny nastrój. Wykonanie tej piosenki tak bardzo spodobało się moderatorce, że na zakończenie imprezy, specjalnie na jej życzenie uczniowie zaśpiewali ją jeszcze raz, i to ze zdwojoną dawką energii.Ale co dokładnie wydarzyło się w tym dniu w naszej szkole?? Otóż grupa uczniów brała udział w warsztatach językowych, przygotowanych specjalnie na tę okazję przez panią Małgosię. Zabawy były naprawdę różnorodne i bardzo pomysłowe. Pani Małgosia zwracała się do Was praktycznie cały czas po niemiecku, mimo to bawiliście się doskonale. Okazało się, że nie jest to żadną barierę, wręcz wzmaga Waszą aktywność. Warsztaty rozpoczęliście od zabawy z chustą, dzięki której poczuliście się prawie, jak na wakacjach: kąpaliście się, opalaliście, łowiliście ryby, uciekaliście przed rekinem.....Uciechom nie było końca.
Potem przenieśliście się do zoo i mogliście wcielić się w różne zwierzęta, co również sprawiło Wam dużo przyjemności i z łatwością zapamiętywaliście nowe słówka. Dla odmiany uczyliście się też tańczyć - jestem pod wrażeniem Waszych umiejętności, poszło Wam świetnie, a Wasz taniec można zobaczyć tutaj;) Nie obyło się także bez pieczenia ciastek, niektórzy z Was na jakiś czas przeobrazili się w różne przedmioty, np. Kaffeemaschine, Döner, Waschmaschine, Toaster. Pani Małgosia pokazała,
jak w zabawowy sposób możemy utrwalać słownictwo - mam nadzieję, że uda nam się to wykorzystać na naszych zajęciach z języka niemieckiego. Najbardziej jednak podobały mi się Wasze scenki, które musieliście odegrać w parach na podstawie rysunków sytuacyjnych przedstawionych na karteczkach, które otrzymaliście od pani Małgosi. Znów potwierdziło się to, co od dawna wiem, czyli że uczniowie w Pielgrzymowicach są bardzo zdolni i pomysłowi;)
Nie ma nic wspanialszego dla nauczyciela, niż widzieć swoich uczniów zadowolonych i szczęśliwych w akcji. Bardzo się cieszę, że Wam się podobało!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz