Konkurs wiedzy o krajach
REedycja!
W trosce o rozwój Waszych zainteresowań językiem niemieckim oraz poszerzaniem Waszej wiedzy w tym też zakresie, ruszamy z REedycją Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych, abyście mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do udziału w konkursie, w szczególności do zapoznania się z kulturą, obyczajami oraz tradycjami naszych sąsiednich krajów niemieckojęzycznych.
Zanim jednak konkurs zacznie się na dobre, proszę Was abyście bardzo dokładnie zapoznali się z regulaminem konkursu.
REGULAMIN KONKURSU
1. W konkursie może wziąć udział każdy uczeń Publicznego Gimnazjum nr 3 w Pielgrzymowicach. Ilość uczestników nie jest ograniczona. Każdy z uczestników zobowiązany jest podać pseudonim, pod którym publikowana będzie jego punktacja i aktualne miejsce w konkursie. Pseudonim powinien brzmieć neutralnie, powinien kojarzyć się z j.niemieckim, powinien mieścić się w ogólnych ramach grzeczności i nie może budzić żadnych skojarzeń (do zaakceptowania przeze mnie), aczkolwiek może być zabawny - na zgłoszenia czekam do CZWARTKU 23 lutego.
2. Konkurs zaczyna się we wtorek, to jest 28 lutego 2017 roku i potrwa 8 tygodni.
3. Konkurs składać się będzie z jednego etapu podzielonego na 8 części. W każdy wtorek, na tablicy ogłoszeń oraz tu na blogu pojawiać się będzie karta z pytaniami. Od tego dnia uczestnicy mają czas do poniedziałku, aby odpowiedzieć na pytania i dostarczyć mi karty odpowiedzi.
4. Za każdą poprawną odpowiedź uczestnik otrzyma 2 punkty. Za odpowiedź na pytanie otwarte uczestnik może otrzymać maksymalnie 5 punktów. Odpowiedzi na pytania napisane w języku niemieckim należy udzielać w języku niemieckim, natomiast na pytania w języku polskim – w języku polskim.
UWAGA! Każdy etap będzie miał dodatkowe ZADANIE na (ROZ)KODOWANIE - aby poznać jego treść trzeba będzie odkodować zawartość. Zawartością zawsze będzie jakieś słowo lub zdanie z ukrytym błędem. Zadanie będzie polegało na znalezienie błędu i przetłumaczenia na język polski treści. To zadanie będzie punktowane podwójnie.
UWAGA! Każdy etap będzie miał dodatkowe ZADANIE na (ROZ)KODOWANIE - aby poznać jego treść trzeba będzie odkodować zawartość. Zawartością zawsze będzie jakieś słowo lub zdanie z ukrytym błędem. Zadanie będzie polegało na znalezienie błędu i przetłumaczenia na język polski treści. To zadanie będzie punktowane podwójnie.
5. Karty odpowiedzi będą sprawdzane pod kątem:
a) zgodności odpowiedzi z treścią pytania,
b) poprawności językowej wypowiedzi (stylistyka, gramatyka) – dotyczy wypowiedzi w j.niemieckim,
c) uczciwości – odpowiedzi skopiowane z portali internetowych nie będą uznawane. Jeśli już coś gdzieś przeczytasz – brawo! Teraz opisz to używając swoich słów. Odpowiedź nie musi przecież być idealna, ważne, żeby była poprawna.
6. Za spełnienie dwóch z powyższych kryteriów uczestnik otrzymuje 2 punkty (w sumie 4). Trzeci podpunkt ma na celu zweryfikowanie samodzielności pracy – za to uczestnik otrzymuje jeden punkt. Dodatkowo, jeśli okaże się, że cała odpowiedź została skopiowana z jakiegokolwiek źródła (skopiowana słowo, w słowo, ale nie sparafrazowana - czyli napisana innymi słowami), organizator konkursu zastrzega sobie prawo do całkowitego zdyskwalifikowania uczestnika i nie dopuszczenie do udziału w konkursie.
7. Karty odpowiedzi będą również sprawdzane pod kątem podobieństwa do siebie. W konkursie może wziąć udział każdy, ale podstawową ideą jest samodzielna praca ucznia. Organizator (czyli ja) zastrzega sobie prawo do zdyskwalifikowania uczestników, co do których pojawi się podejrzenie o nieuczciwość.
8. Karty z pytaniami będą dostępne na tablicy korkowej obok sekretariatu lub tu na blogu. Zadanie na (roz)kodowanie również. Odkodowywać może każdy - ważne aby trzymał się zasad zapisanych na karteczkach.
9. Organizator (JA) zastrzega sobie prawo do zmiany postanowień regulaminu.
Serdecznie Was zapraszam;-)
Und ….. ich drücke die Daumen!!!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz