środa, 27 kwietnia 2016

TIKowy odmierzacz czasu i generator grup na niemieckim!

Do podziału na grupy wykorzystuję patyczki laryngologiczne, zakrętki różnokolorowe po butelkach, ale wiadomo nie od dzisiaj, że cyfrowe rozwiązania lubię bardzo!
Do tego wzbudzają one pozytywne napięcie wśród uczniów, pewną dozę niepewności i tajemniczości!
Polecam wykorzystanie prostego generatora grup, dzięki któremu w bardzo szybki sposób (tylko jednym kliknięciem) w trakcie lekcji możemy stworzyć kilka konfiguracji grupowych. Świetne jest to, że uczniowie wręcz czekają na kolejne rozdanie ;) Możemy wpisać numerki lub imiona uczniów, czy też ksywki - wedle uznania. Następnie wpisujemy liczbę uczniów oraz ilość grup, jaka ma powstać. Szybko, łatwo i przyjemnie!
Na poniższym zdjęciu akurat wygenerowany podział na pary, ale wcześniej ucczniowie pracowali w trójkach co zresztą widać na załączonych zdjęciach.Następnie przy pracy w grupach fajnie mieć licznik - z reguły używam telefonu, ale dla urozmaicenia fajnie wykorzystać minutnik online.  Tym razem, aby było spektakularnie zdecydowałam się na bombę.Dzisiaj na niemieckim w klasie pierwszej pracowaliśmy z kartami pracy zwykłymi oraz z chmurami wyrazów - każda grupa otrzymała jedną kolorową chmurę wydrukowaną na kartce A4, a w niej różne wyrazy po polsku i niemiecku - ich zadaniem było sparowanie w wersje polsko-niemieckie. Świetna współpraca, podział ról, zaangażowanie i przede wszystkim dobra zabawa. 
Na koniec w wylosowanych parach uczniowie mieli okazję rozegrać drużynowy pojedynek QUIZLET live utrwalając słówka dotyczące kolorów i rodziny. 
Śmiechu było co niemiara. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz