niedziela, 15 kwietnia 2012

SZKOLNY KONKURS

Konkurs wiedzy o krajach 
niemieckojęzycznych –
      rusza DRUGA edycja!    

W trosce o rozwój Waszych zainteresowań językiem niemieckim oraz poszerzaniem Waszej wiedzy w tym też zakresie, ruszamy z drugą edycją Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych, abyście  ponownie mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do udziału w konkursie, w szczególności do zapoznania się z kulturą, obyczajami oraz tradycjami naszych sąsiednich krajów niemieckojęzycznych.

Zanim jednak konkurs zacznie się na dobre, proszę Was abyście bardzo dokładnie zapoznali się z regulaminem konkursu. 

REGULAMIN KONKURSU

1.     W konkursie może wziąć udział każdy uczeń Publicznego Gimnazjum nr 3 w Pielgrzymowicach. Ilość uczestników nie jest ograniczona. Każdy z uczestników zobowiązany  jest podać pseudonim, pod którym publikowana będzie jego punktacja i aktualne miejsce w konkursie. Pseudonim powinien brzmieć neutralnie, powinien kojarzyć się z j.niemieckim, powinien mieścić się w ogólnych ramach grzeczności i nie może budzić żadnych skojarzeń (do zaakceptowania przeze mnie), aczkolwiek może być zabawny.
2.     Konkurs zaczyna się we wtorek, to jest  17 kwietnia 2012 roku i potrwa 8 tygodni.
3.     Konkurs składać się będzie z jednego etapu podzielonego na  8 części. W każdy wtorek, na tablicy ogłoszeń oraz tu na blogu pojawiać się będzie karta z pytaniami. Od tego dnia uczestnicy mają czas do poniedziałku, aby odpowiedzieć na pytania i dostarczyć mi karty odpowiedzi.
4.     Za każdą poprawną odpowiedź uczestnik otrzyma 2 punkty. Za odpowiedź na pytanie otwarte uczestnik może otrzymać maksymalnie 5 punktów. Odpowiedzi na pytania napisane w języku niemieckim należy udzielać w języku niemieckim, natomiast na pytania w języku polskim – w języku polskim.
5.     Karty odpowiedzi będą sprawdzane pod kątem:
a) zgodności odpowiedzi z treścią pytania, 
b)poprawności językowej wypowiedzi (stylistyka, gramatyka) – dotyczy wypowiedzi w j.niemieckim,
c) uczciwości – odpowiedzi skopiowane z portali internetowych nie będą uznawane. Jeśli już coś gdzieś przeczytasz – brawo! Teraz opisz to używając swoich słów. Odpowiedź nie musi przecież być idealna, ważne, żeby była poprawna.
6.     Za spełnienie dwóch z powyższych kryteriów uczestnik otrzymuje 2 punkty (w sumie 4). Trzeci podpunkt ma na celu zweryfikowanie samodzielności pracy – za to uczestnik otrzymuje jeden punkt. Dodatkowo, jeśli okaże się, że cała odpowiedź została skopiowana z jakiegokolwiek źródła (skopiowana słowo, w słowo, ale nie sparafrazowana - czyli napisana innymi słowami), organizator konkursu zastrzega sobie prawo do całkowitego zdyskwalifikowania uczestnika i nie dopuszczenie do udziału w konkursie.
7.     Karty odpowiedzi będą również sprawdzane pod kątem podobieństwa do siebie. W konkursie może wziąć udział każdy, ale podstawową ideą jest samodzielna praca ucznia. Organizator zastrzega sobie prawo do zdyskwalifikowania uczestników, co do których pojawi się podejrzenie  o nieuczciwość.
8.     Kopie kart z pytaniami będą dostępne u mnie lub na naszym blogu.
9.     Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany postanowień regulaminu. 

Serdecznie Was zapraszam;-)

Und ….. ich drücke die Daumen!!!

  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz