poniedziałek, 10 października 2011

Łamacze językowi

Instytut Goethe'go zorganizował konkurs polegający na nakręceniu filmiku, w trakcie którego uczestnik w bardzo nietypowej sytuacji wymawia jeden z podanych łamaczy językowych:

Fischers Fritz fischt frische Fische; frische Fische fischt Fischers Fritz
Blaukraut bleibt Blaukraut und Brautkleid bleibt Brautkleid. Brautkleid bleibt Brautkleid und Blaukraut bleibt Blaukraut.
Am Zehnten Zehnten um Zehn Uhr Zehn zogen zehn zahme Ziegen, zehn Zentner Zucker zum Zoo.

Wśród naszych szkolnych uczniów znaleźli się zuchwalcy (Adrianna Puzoń, Błażej Białończyk, Angelika Borowiec, Aleksandra Dyrna, Hania Holeksa), którzy podjęli to wyzwanie, pozwolili ponieść się wyobraźni, a przede wszystkim bardzo dobrze poradzili sobie z niemieckimi łamaczami, co wcale nie jest takie proste. Łamacza o Blaukraut do tej pory nie potrafię wymówić płynnie i bez pomyłki.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję odwagi i kreatywności! Wasze filmiki baaardzoo mi się podobają!! Ostatecznie nie udało Wam się pojechać do Berlina, ale na pewno niektórym z was udało się dotrzeć wgłąb siebie i przełamać swoje wewnętrzne blokady i lęki, czego efektem są te fantastyczne filmiki.
I właśnie dlatego też postanowiłam zorganizować wewnątrzszkolny konkurs na najlepszy filmik przedstawiający naszych szkolnych "łamaczy językowych" w akcji. Do konkursu dołączyła nieustraszona Patrycja Puzoń, która niestety z powodów biograficznych nie mogła wziąć udziału w konkursie organizowanym przez Instytut. Jeśli są jeszcze ochotnicy gotowi podjąć się tego wyzwania, serdecznie zapraszam do nakręcenia filmiku i dostarczenia go do mnie do czwartku (13 października).
Konkurs rozpocznie się w piątek (14 października), kiedy to tutaj na blogu umieszczę linki do wszystkich filmików. Wszyscy uczniowie oraz nauczyciele mają tydzień czasu na obejrzenie tych filmików i wybranie swojego faworyta, a w kolejny piątek (21 października) odbędzie się głosowanie, w wyniku którego zostaną wytypowane trzy filmiki z największą ilością głosów. Ostateczny werdykt zostanie ogłoszony 25 października (wtorek) podczas wizyty Deutsch-Wagen-Tour w naszej szkole.

grafika: http://goethe.de/ins/pl/lp/deindex.htm

2 komentarze:

  1. Będzie jakaś relacja z wizyty Deutsch-Wagen-Tour?

    OdpowiedzUsuń
  2. no jasne, takiej okazji nie można przepuścić;) mam nadzieję!

    OdpowiedzUsuń