środa, 21 września 2011

Poznajemy rówieśników z USA

W końcu przyszedł na czas na wcielenie w życie naszego projektu międzynarodowego "Das Bild der Anderen", organizowanego przez Gothe-Institut.
To pierw
szy taki projekt w naszym gimnazjum i mam nadzieję, że nie ostatni ;-)
Projekt polega na wymianie e-maili w języku niemieckim z rówieśnikami z innych krajów, będących na tym samym poziomie kompetencji językowej.

W czasie trwania tego projektu nie tylko utrwalamy i poszerzamy znajomość języka niemieckiego, ale także dowiadujemy się jak żyją nasi rówieśnicy w innych krajach na całym świecie. My natomiast, przybliżymy naszym kolegom i koleżankom polską kulturę i obyczaje. Nasz projekt będzie trwał 9 miesięcy, a zakończy się zaprezentowaniem partnera/partnerki korespondencyjnej w jak najbardziej ciekawy i kreatywny sposób. Mam nadzieję, że nie tylko na listach się skończy... Chciałabym zorganizować Wam wspólną rozmowę przez skypa i mam jeszcze parę pomysłów-niespodzianek w zanadrzu, ale o tym dowiecie się później - liczę na Waszą współpracę i pomysłowość;-)
W tegorocznym projekcie biorą udział uczniowie klas II i III w składzie:
Hania Holeksa, Aga Kajzerek, Ada Puzoń, Błażej Białończyk, Patryk Ogierman, Justyna Wieczorek, Nikoletta Kulik, Aleksandra Dyrna, Paulina Herman, Zuza Jędrysik, Agnieszka Janulek, Patrycja Klimosz, Sandra Kurzyna z Karoliną Bazgier, Karolina Knapik, Aleksandra Szwast oraz Marysia Orszulik.
Nasza zwariowana i pełna pozytywnej energii grupa, w przyszłym tygodniu rozpoczyna korespondencję w języku niemieckim z uczniami z USA.
Wszystkim uczestnikom projektu serdecznie gratuluję odwagi i chęci do działania. Jestem przekonana, że udział w tym projekcie będzie dla Was niezapomnianą przygodą, a znajomości utrzymają się dłużej niż rok.
O kolejnych pomysłach i przedsięwzięciach dotyczących realizacji naszego projektu będę informowała na bieżąco.

grafika: http://goethe.de/ins/pl/lp/prj/bld/deindex.htm?wt_sc=bild

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz