sobota, 27 sierpnia 2011

KONKURSY rok szkolny 2010/2011

W październiku 2011 roku odbył się w naszej szkole międzyszkolny konkurs "Poezja Młodych Ojczyzn", na którym oczywiście nie zabrakło przedstawicieli języka niemieckiego. W tej właśnie kategorii uczennica Joanna Świderek zajęła II miejsce, co mnie oczywiście bardzo ucieszyło ;-).

W pierwszym semestrze odbył się także konkurs na najciekawszy plakat pt.: "TYPISCH DEUTSCH". Najlepszą pracę wykonała Paulina Herman.

W miesiącu marcu 2011 uczennice Nikoletta Kulik i Paulina Herman wzięły udział w konkursie na najlepszą prezentację o kraju związkowym Niemiec. Obie dziewczyny stworzyły świetne prezentacje, a Paulinie Herman udało się zdobyć 2 miejsce;). Konkurs organizowany był przez Pana Łukasza Tyczkowskiego na jego słynnym blogu o języku niemieckim.

http://blog.tyczkowski.com/2011/04/wyniki-konkursu-na-najlepsza-prezentacje/

Poniżej zamieszczam linki do prezentacji, wykonanych przez dziewczyny:

http://blog.tyczkowski.com/2011/03/glosuj-na-najlepsza-prezentacje-o-kraju-zwiazkowym-niemiec/#prezentacje

http://prezi.com/wt5s4qms-wpg/sachsen-anhalt/


W drugim semestrze odbył się także szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych - pierwsza edycja. Nagrody otrzymały 3 pierwsze miejsca: Karolina Knapik, Paulina Herman oraz Marysia Orszulik.

Wszystkim laureatom konkursów oraz wszystkim uczestnikom jeszcze raz bardzo serdecznie gratuluję i cieszę się, że lubicie język niemiecki. Deutsch macht Spaß. ;-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz